پاشنه آهنین

– جک لندن نویسنده سوسیالیست آمریکایی بود. آثار او مانند آوای وحش و گرگ دریا با استقبال خوانندگان روبرو شد. او از نخستین نویسندگان آمریکا بود که از راه نوشتن به ثروت زیادی دست یافت.
پاشنه آهنین رمانی از جک لندن نویسنده آمریکایی است. لندن اندیشه‌های سوسیالیستی و اجتماعی خود را در پاشنه آهنین مطرح می‌کند. نویسندگانی مانند جرج اورول و سینکلر لوئیس از این کتاب تاثیر گرفته‌اند و تروتسکی و آناتول فرانس آن را ستوده‌اند.این رمان در سال ۱۹۰۸ در آمریکا منتشر شد. جک لندن در این رمان جامعه خیالی آینده در آمریکا را تصویر می‌کند که در آن گروه‌های سلطه‌گر مالی به کنترل تمام امور جامعه و جهان می‌پردازند و برای تامین سلطه خود از جنگ و کشتار و جنایت رویگردان نیستند.
قلم رسا و دید بسیار قوی جک لندن و شناخت عمیق وی از رابطه کار و سرمایه و ارزش انسان و در همان حال بی ارزش کردن انسانیت توسط سرمایه حکایت از دیدگاه جاودان وی است و با خواندن کتاب پاشنه آهنین خواننده این فاصله زمانی را ( تاریخ نگارش کتاب)‌ را از یاد میبرد و وجود جنک لندن را از هر زمانی بیشتر در کنار خود حس میکند .

 

دریافت کتاب : پاشنه آهنین

یک کامنت

  1. یکی از بهترین رمانهایی که تا کنون خوانده ام، رمانهای دیگر که من خوانده ام، عبارتند: مادر ماکسیم گودگی، آزادی یا اسپارتاکوس هوارد فاوست، بر می گردیم گل نسرین به چینیم، خرمگس،پا برهنه ها، نان و شراب، دندان سپید، دُن آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.