نوروز فرخنده نیست

… امروز هیچ فرقی با دیروز ندارد به غیر از ارقام و اعدادی که ۳۶۵ است و در طول تمام این دیروزها سیستم کاپیتالیستی با تمام امکاناتش در مقابل و جنگ با انسانیت، ازادی و برابری و مبارزه انسانها برای یک رسیدن به دنیای بهتر از پا ننشسته است و امروز هم که فردایش گویا بازگشت ۳۶۵ به روز یک است، سرمایه داری بدون وقف مشغول چپاول و توهین به انسان و مخصوصا طبقه کارگر است.
سال جدید برای انسان تحت ستم، روز ازادی ان از بردگی نوین و الغا کار مزدیست .
یک دقیقه سکوت به یاد تمام انسانهايی که جانشان را در راه ازادی و برابری بخشیدند ، به یاد کوبانی ، به یاد شنگال ، به یاد غزه و هر جا که انسانهای بی گناه و مخصوصا کودکان جان باختند، به یاد خانواده های بی بضاعتی که نه فقط درخت کریسمس و هدیه پاپا نول بلکه حتی از غذایی گرم ، بستری گرم و سقفی بر سر خود محرومند.
نه ، این سال ، سال من نیست همچنان که تولد محمد روز من نیست ، هیچ فرقی بین تولد محمد و مسیح و عیسی و هجری و قمری و شمسی و میلادی نیست ، همه این تولد ها و اغاز سالهای نو تنها ترفندیست برای اسارت بیشتر انسان بدست انسان و هدف مذهب برای گمراهی و تباهی . اگر امروز یکم ژانویه سال جدید است ، پس سال ایرانی۲۱ مارش چه سالی است ؟ نوع چینی اش کدام؟ نه ، اینها میتواند عادات و سنت یک طیف از انسانها باشد ولی در واقیعت ربطی به طبقه کارگر و مردم بی خانمان ندارد ..
سال جدید انسان کارگر ، انسان بی خانمان ، انسان تهیدست ان زمانیست که دیگر بتوان دنیايی بهتر که رسیدن به ان مانند فردايی روشن است بوقع بپیوندد، ارزش انسان به خود انسان بازگردد و جهانی برابر و عاری از استثمار و ستمکشی را شاهد باشیم .
به جای تبریک سال نو، همه شما را دعوت میکنم که برای برپايی ۸ مارس روز نوین و جهانی زن و اول ماه مه ، روز جهانی کارگر از حالا اماده باشیم و این دو روز مهم زنان و کارگران جهان را به روز همبستگی در مقابل متجاوزین به حرمت ، معیشت ، ازادی و خواستهای بر حق کارگران و انسانهای ازادی خواه تبدیل نماییم .
ادرس و تاریخ
هشتم مارس
زمان :ساعت ده صبح ، وقت محلی
مکان : نزدیک ترین میدان محل سکونت
اول مه
زمان: ساعت ده صبح، وقت محلی
مکان: اولین خیابان محل تجمع کارگران با پرچمهای سرخ
به امید دیدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.